Domov / Stavebnice
Podrobné informácie o tovare

Stavebnica 2717 inteligentné zvončekové tlačítko

Kód: 005834
Stavebnica 2717 inteligentné zvončekové tlačítko

Žiadne hodnotenie.
FLAJZAR, s.r.o. Výrobca: FLAJZAR, s.r.o.
Tovar nie je na sklade. Termín dodania je 2-3 dni.
Zľava 5%
Cena pred zľavou: 13,35 €
Ušetríte: 0,67 €
12,68 €
(12,68 €/Ks)
 


Stavebnica 2717 inteligentné zvončekové tlačítko
Veľmi zaujímavé využitie obyčajného zvončekového tlačidla nielen pre klasické zvonenie, ale aj ako kódového zámku, napr na otváranie dverí pomocou elektromagnetického zámku alebo pre ovládanie zabezpečovacej ústredne. Pri bežnom stlačení tlačidla mikroprocesor vyhodnotí tento stav ako požiadavku na zapnutie zvončeka a zopne relé Re1, na ktoré je štandardným spôsobom zvonček pripojený.

Môžeme však tlačidlo stláčať v rytme Morseovej abecedy (kombinácia krátkych a dlhých stlačení) a pokiaľ sa zhoduje zadaná sekvencia s kódom uloženým v pamäti procesora, je zopnuté relé Re1, ktoré ovláda zámok alebo ústredňu. Mikroprocesor pritom inteligentným spôsobom rozpoznáva, čo je zadávanie kódu, čo je zvonenie a či sa niekto nepokúša o neoprávnený vstup - potom tlačidlo na niekoľko minút zablokuje. Veľmi jednoduchým spôsobom si môžete uložiť do pamäti ľubovoľný kód, skladajúci sa zo 4 až 32 \"bodiek\" a \"čiarok\". Ten je uložený v pamäti EEPROM procesoru PIC12F629. V pamäti zostáva aj po výpadku napájania. Kód môžete kedykoľvek zmeniť.

Ďalšou funkciou je ovládanie nielen elektromagnetického zámku, ale aj napr ústredne alebo ľubovoľného spotrebiča. Prepínačom na doske je možné nastaviť mód 2, kedy je prvý správnou kombináciou relé zopnuté a drží až do doby zadania ďalšej správnej kombinácie. V móde 1 - ovládanie elmg. zámku, zopne relé len na cca 3 sekundy. Napájacie napätie celej dosky je 8 až 12V striedavých (zvončekové trafo). Zaťaženie kontaktov relé až do 24V / 3A. Vstup je oddelený optočlenom. Pripojenie tlačidla a všetkých ďalších vstupov / výstupov je veľmi jednoduché.

Originálna stavebnica FLAJZAR.
Elektronická stavebnica obsahujúca kompletnú sadu súčiastok, plošný spoj a návod, prípadne ďalšie prvky podľa špecifikácie.
Facebook Komentáre
Cenový alarm

Radi vás budeme informovať o zníženie ceny pod vami zadanú čiastku.

captcha
Zobraziť iný kód
Dostupnostný strážny pes

Radi vás budeme informovať o naskladnení produktu.

captchaZobraziť iný kód
Hodnotenie
Tento tovar zatiaľ nikto nehodnotil. Buďte prvý a napíšte komentár alebo hodnotenie.