Podrobné informácie o tovare

Stavebnica GSM komunik. modul

Kód: 013937
GSM komunikačny modul

Žiadne hodnotenie.
FLAJZAR, s.r.o. Výrobca: FLAJZAR, s.r.o.
Tovar nie je na sklade. Termín dodania sú 2-3 dni.
Zľava 5%
Cena pred zľavou: 55,00 €
Ušetríte: 2,75 €
52,25 €
(52,25 €/Ks)
 


Stavebnica GSM komunik. modul
Rozširujeme našu ponuku o miniatúrny GSM komunikačný modul s typovým označením UGM1, ktorý je dodávaný vo verzii OEM - teda určený pre vstavanie do ďalších zariadení.

Výrobcovia ľubovoľnej elektroniky teda majú teraz možnosť doplniť svoje prístroje a zariadenia, jednoducho a rýchlo o GSM časť.

Z mnohých príkladov uvádzame napr. Použitie modulu v kávovaroch alebo v ďalších ľubovoľných výdajných automatoch, kde je možné odosielať servisné informácie alebo informácie o nutnosti doplnenia. Prostredníctvom GSM modulu UGM1 je možné na diaľku ovládať osvetlenie, čerpadlá, garážové vráta a brány. Môže signalizovať úbytok kvapaliny v nádržiach, havarijné stavy, reštartovať servery alebo jednoducho pomocou vhodného snímača strážiť predmety, priestory a objekty. A to všetko jednoducho prostredníctvom bežného mobilného telefónu alebo komunikátora.

Komunikácia s modulom prebieha prostredníctvom ako digitálnych vstupov, tak sériovej linky (Rx, Tx). Nastavenie je veľmi jednoduché - stačí uložiť telefónne čísla, na ktoré má byť informácia odovzdaná a ktoré sú oprávnené s modulom komunikovať. Ďalej potom protokol umožňuje editovať texty (príkazy) a definovať niekoľko vlastností ... to všetko s cieľom maximálneho prispôsobenia danej aplikácii. Možnosti nastavenia sú dvojaké: buď prostredníctvom sériovej linky, alebo SMS príkazy.

Komunikačné rozhranie UART (s rozširujúcou doskou RS232) je okrem iného možné použiť pre odosielanie a príjem SMS správ, priamo v ASCII formáte (terminálové služba). Po pripojení k PC, PLC alebo mikrokontroléra môže slúžiť ako SMS brána, ktorá Vás dokáže informovať o akomkoľvek stave a tým pádom máte neustále kontrolu nad zariadením.

Možno nakonfigurovať až 6 telefónnych čísel na ktoré sú odosielané informačné SMS správy o stave zariadenia, tieto čísla môžu ovládať výstup komunikátora prezvonením. Ostatní používatelia môžu zariadenie ovládať pomocou SMS správ, ktoré musí obsahovať platné heslo.

Anténa je pripojená prostredníctvom SMA konektora. V miestach so slabším signálom je teda možné pripojiť externú anténu.

Miniatúrny GSM modul je, najmä vo fáze vývoja, možné doplniť o rozširujúce dosku EGM1 (pozri druhá fotografia), ktorá je osadená konektory, výkonovým relé, konektorom pre pripojenie bežného sériového kábla a napájacím konektorom pre jednoduché pripojenie dodávaného adaptéra 230V / 5V / 2A. Rozširujúca doska EGM1 nie je súčasťou balenia UGM1.

Súhrn funkcií a vlastností modulu UGM1:
1x digitálny vstup, pre pripojenie externých snímačov
1x digitálny výstup ovládaný SMS správou alebo bezplatným prezvonením
1x vstup teplotného čidla Dallas
možnosť nastaviť výstup do režimu termostatu (chladenie, kúrenie, ..)
odosiela SMS správy pri prekročení nastavenej teploty alebo pri aktivácii vstupu
 
Technické parametre modulu UGM1:
napájacie napätie: 5 - 12 VDC
pripojenie: kolíková lišta 2,54mm, SMA 90 ° pre GSM anténu
maximálny odber prúdu: kľudový odber max. 10mA / špičkový max. 2A
pracovná teplota: -20 ° C až + 55 ° C
rozsah merania teploty: -50 ° C až + 125 ° C
výstup: 1x otvorený kolektor
komunikačné rozhranie: UART / 3-5V
rozmery: 40 x 26 x 14 mm (v x š x h)

Po vyfocení QR kódu QR čítačkou môžete stiahnuť z Google Play Android aplikáciu pre ovládanie modulu UGM1.
Facebook Komentáre
Cenový alarm

Radi vás budeme informovať o zníženie ceny pod vami zadanú čiastku.

captcha
Zobraziť iný kód
Dostupnostný strážny pes

Radi vás budeme informovať o naskladnení produktu.

captchaZobraziť iný kód
Hodnotenie
Tento tovar zatiaľ nikto nehodnotil. Buďte prvý a napíšte komentár alebo hodnotenie.